Вплив великого призового фонду на результати марафонців

29.01.2018by admin0
Главная / Новости / Вплив великого призового фонду на результати марафонців


Вплив великого призового фонду на результати марафонців

Зараз багато говорять про критерії успіху марафону. Багато хто стверджує, що великі призові – основний критерій успіху марафону. Чи так це, давайте розглянемо на прикладі Дубайського марафону.

Дубайський марафон в цифрах і подробицях

Результати марафону в Дубаї активно обговорюються фахівцями і любителями бігу по всьому світу. Знавці спортивної статистики вже присвоїли цьому старту звання “найшвидший марафон в історії”. Як це виглядало в цифрах?

Почнемо з призового фонду. Отримати 200 тис. доларів за перемогу в марафоні, який не входить в світову серію World Marathon Major – це перший рекорд Standard Chartered DUBAI MARATHON.

Поки світова еліта готується до Мейджор, в Емірати “на заробітки” з’їхалася вся талановита молодь з Ефіопії.

До торішнього переможця Толі Адер, приєдналися два дебютанти – Бірхану Легес і Леул Гебреселасіе. Дві прем’єри на марафоні і відразу по 2’04!

2 і 6 місце у дебютантів марафону з Ефіопії

В Африці зараз жартують – дві десятих секунди на фініші марафону коштують 120 тис. доларів.

Вели цей швидкий забіг три пейсмейкера з Кенії. Найбільше старався Фелікс Кибиток. Половину дистанції “заєць Фелікс” проскочив за 61’36, а до 25-го кілометра відірвався від групи, утримуючи графік трохи гірше чинного світового рекорду. До 32 км темп знизився, але розрахунковий час фінішу було все ще дуже високим – 2’03.12- 2’03.15! Бували випадки, коли пейсмейкер вирішували добігти до кінця і вигравали старти. Але до 35 км кенієць не дотягнув, зійшов на узбіччя і відразу почалася ефіопська битва за сто тисяч доларів за секунду.

Під час прямої трансляції було добре видно – мчать на спринтерській швидкості марафонці крутять головами на всі боки, щоб зрозуміти, чи не обганяє їх напарник по команді.

Останні 2 км марафону лідери пробігли в темпі по 2’44 хв / км!

У Дубаї вже був схожий фініш. У 2013 п’ять фінішерів вмістилися в 8 секунд.

Щільний фініш 2013 року

Цього року ефіопи перевершили самі себе. Семеро людей вибігли з 2’05, а шість з них вклалися в відрізок між 2’04.00 і 2’04.15.

Ніколи в історії марафонів спортсмени, які посіли місця з 3-го по 7-е, що не пробігали дистанцію так швидко. При цьому в Дубаї-2018 це відноситься до фінішу і чоловіків, і жінок!

Відразу чотири дівчини вибігли марафон з 2’20.

Результати у жінок в Дубаї вражають не менше, ніж фініш чоловіків

При цьому жодна з спортсменок до цього старту не бігала марафон швидше 2’20.

Результати марафону в Дубаї швидко охолодили надію на те, що білі бігуни здатні зараз щось протиставити вихідцям з Африки. Коли в одному забігу шість марафонців з однієї країни показують результат, якого не було за всю історію Америки і Європи (швидше 2’04.45), то надії на успіх блідолицих Моена, Раппа, Вандерса і братів Робертсон стають примарними. Бігуни з Ефіопії показали – вони готові забрати у кенійців звання найсильніших марафонців планети і повернути собі лаври Абебі Бікіли і Хайле Гебреселассіє. Швидкий фініш з ціною в десятки тисяч доларів за одну секунду це ще раз підтвердив.


Оставить комментарий

Ваша электронная почта не будет опубликована. Обязательные поля помечены *