09.03.2021by admin0
Главная / Новости / Результати Дніпропетровців на чемпіонаті Європи у приміщенні, Торунь,04-07.03.2021

З 4 по 7 березня Польське місто Торунь приймало у себе чемпіонат Європи з легкої атлетики у приміщенні – фінальний акорд зимового сезону 2021! Збірна України увійшла в десятку по медальному заліку – нашим спортсменам вдалось вибороти дві золоті винагороди та одне срібло.

До складу збірної увійшли три представники Дніпропетровщини – Ярослава Магучіх, Анна Рижикова-Ярощук та Станіслав Коваленко. Тож розберем їх виступи детальніше!

Тріумфаторкою чемпіонату стала Ярослава Магучіх – 2.00 метри у стрибках у висоту, впевнена перемога на чемпіонаті Європи та одна з двох золотих винагород у медальному заліку!

“Змагання пройшли досить рівно й гладко. Впродовж них я пропускала дві висоти – 1.92 і 1.96. Коли стрибнула 2.00 з першої спроби, не здивувалася, адже була готова стрибати і вище. На 2.07 це було помітно. У третій спробі я збила планку п’яточками і в той момент було так сумно… Але водночас я щаслива. Це мій перший чемпіонат Європи в приміщенні серед дорослих, і я рада завершити його з золотою медаллю і результатом два метри.” – коментує свій виступ Ярослава.

Анна Рижикова-Ярощук змагалась на дистанції 400 метри. У кваліфікації Анна показала результат 52.76, поступившись лише двома сотими переможниці забігу, та пройшла до півфіналу.

У півфіналі Анна встановила особистий рекорд у бігу на 400 метри – 52.11. У фінал виходили перші дві спортсменки з кожного забігу. Не дивлячись на те, що час Рижикової був п’ятим за результатами трьох півфіналів, вона фінішувала третьою у своєму забігу і не пройшла до фіналу.

Так Анна прокоментувала свій виступ:Я встановила особистий рекорд, але не потрапила до фіналу. У такій ситуації немає сенсу говорити ані про силу, ані про готовність. Я не зробила нічого надприроднього. У Торунь я їхала за фіналом, а особистий рекорд – це невід’ємна частина, адже щоб щось вигравати, потрібно бігти швидко. І зупинившись за крок до фіналу, рекорд уже не рятує.”

Але на цьому виступ Анни Рижикової на чемпіонаті Європи не завершився. У естафетному бігу 4х400 метри команда України, у склад якої входить Анна, фінішувала п’ятою з часом 3:30.38 та встановила новий національний рекорд України! Рекорд зараз знаходиться на етапі ратифікації.

Станіслав Коваленко вдало подолав кваліфікацію у бігу на 60 метрів, вигравши забіг з часом 6.67 та поліпшивши свій особистий рекорд! У півфіналі Станіслав фінішував з часом 6.69 і, не потрапивши до фіналу, завершив змагання.

“У планах було максимально підготуватися до цього старту і показати все, на що ми були готові. Я це зробив у першому колі. У півфіналі реалізувати себе на повну не вдалося. Можливо, ще трішки не вистачило досвіду, сили, але я не розчарований. У мене хороший результат, я показав, що можу демонструвати досить стабільні результати.

Знаєте, насправді, 60 метрів я ненавиджу всім серцем. Моя дистанція – це 100 метрів. Ми будемо готуватися далі до неї та до 200-метрівки. Але взимку потрібно було себе гано проявити на 60 метрів, і радий, що це вдалося” – коментує свій виступ Станіслав.

Федерація легкої атлетики Дніпропетровської області та м. Дніпро щиро вітає наших легкоатлетів та тренерів! Ми вдячні вам за ті емоції, що ви дарували нам впродовж чемпіонату та зимового сезону. Ви – молодці, ми пишаємось вами!