ІААФ переглянула систему відбору на чемпіонат світу-2019

20.11.2018by admin0
Главная / Новости / ІААФ переглянула систему відбору на чемпіонат світу-2019


Разом з початком продажу квитків на чемпіонат світу з легкої атлетики, який у 2019 році прийматиме Дох (Катар), ІААФ оголосила про зміни у системі відбору на змагання.
 
Спочатку з цією метою планувалося використовувати систему світового рейтингу. Проте вислухавши думки різних груп легкоатлетичної спільноти і отримавши широку підтримку такої ідеї, все ще необхідно попрацювати над тим, щоб усі атлети в усіх регіонах правильно й чітко її розуміли. Доки ця невизначеність лишатиметься, ІААФ проводитиме відповідні консультації.
 
Щоб зробити це без впливу на процес тренувань і підготовки до чемпіонату світу-2019, Рада ІААФ прийняла рішення використати існуючу систему відбору. При цьому також було прийняте рішення про те, що система рейтингу, як і планувалося, буде введена у 2019 році, а отже, всі спортсмени і федерації зможуть в реальному часі  слідкувати за ним і познайомитися з цим процесом ближче до його офіційного введення для відбору на основні чемпіонати року.
 
«Ми впевнені у тому, що найкращий спосіб відбору на основні чемпіонати у майбутньому – це саме система світового рейтингу. Введення змін потребує часу, і він необхідний атлетам і федераціям для кращого розуміння всієї системи. Ми хочемо дати можливість побачити світовий рейтинг у дії, перш ніж запровадити нову систему повністю», – зазначив президент ІААФ Себастьян Кое.
 
ІААФ опублікувала змінену систему відбору на чемпіонат світу-2019 у Досі. Нормативи будуть затверджені під час засідання Ради ІААФ у Монако 3-4 грудня.
 
Атлети зможуть кваліфікуватися на чемпіонат світу-2019 чотирма шляхами:
  • виконавши норматив у кваліфікаційний період;
  • вигравши континентальний чемпіонат в індивідуальних видах крім марафону, вважається, що атлет виконав кваліфікаційний норматив (потрібне підтвердження технічного делегата);
  • по «вайлд-кард» як діючі чемпіони світу, переможці «Діамантової ліги»-2019 або лідери IAAF Hammer Throw Challenge, Race Walk Challenge і Combined Events Challenge (на момент закриття кваліфікаційного періоду). При цьому за цим пунктом може бути представлений лише один атлет від країни, діє ліміт на чотирьох атлетів від країни загалом;
  • будучи серед найкращих за рейтингом атлетів у IAAF Top Performance Lists у визначений кваліфікаційний період (крім бігу на 10000 м, марафону і спортивної ходьби).
 
Якщо згідно з цими чотирма пунктами у тій чи іншій дисципліні не буде запланованої кількості атлетів, буде використана система добору, як це було на чемпіонаті світу у Лондоні.
 
Естафетні команди кваліфікуються через виступи на Всесвітніх естафетах ІААФ-2019 у Йокогамі і топ-листи сезону.
За матеріалами офіційного сайту ІААФ

Оставить комментарий

Ваша электронная почта не будет опубликована. Обязательные поля помечены *