Дніпропетровські легкоатлети на Олімпіаді 2020! Огляд виступів та результати.

09.08.2021by admin0
Главная / Новости / Дніпропетровські легкоатлети на Олімпіаді 2020! Огляд виступів та результати.

Ось і завершились ці особливо довгоочікувані Олімпійські Ігри 2020, що прийняла у себе столиця Японії – Токіо! Без перебільшень можна констатувати, що це було надзвичайне свято спорту для всього Світу!

З непідробним інтересом ми спостерігали за виступами збірної України. Наш медальний залік склав 1 золоту медаль, 6 срібних та 12 бронзових! Дуже приємно стає від факту, що одну з олімпійських нагород виборола представниця Дніпропетровщини!

Але все по порядку!

Програма Королеви Спорту розпочалася 30 липня й тривала до завершення Олімпійських Ігор.

Першим з Дніпропетровських легкоатлетів виступив Микита Нестеренко. У кваліфікації з метання диска результат найкращої спроби Микити став 60.95. Нажаль, цього було не достатньо, щоб продовжити боротьбу за олімпійське золото.

У кваліфікції з бігу на 400 м з/б розпочала свою боротьбу Анна Рижикова. Вигравши кваліфікаційний забіг з результатом 54.56 Анна пройшла до півфіналу. У півфіналі спортсменці вдалось стати третьою у забігу з результатом 54.23 й пройти до фіналу за добором. У фіналі з бігу на 400 м з/б Анна Рижикова фінішувала п’ятою з результатом 53.48. Боротьба у фіналі тривала до останнього метра. Завершилось це побитим світовим рекордом у виконанні спортсменки з США Сінді Маклафлін – 51.46. Слід за Анною Рижиковою, фінішувала шостою наша співвітчизниця Вікторія Ткачук з результатом 53.79.

Також, Анна Рижикова виступила у складі естафетної команди України у естафеті 4х400 м. Результат у кваліфікації склав 3:24.50, чого не вистачило для виходу у фінал.

Дебютантом на Олімпіаді став метальник молота Михайло Кохан! Без жодних проблем він подолав кваліфікацію з результатом 78.36 й пройшов до фіналу. У фіналі Михайло вже з другої спроби показав результат 80.39, що вивело його на друге місце. Лідером був польський атлет Войцех Новінськи, котрий й виграє змагання з результатом 82.52. На останніх спробах Михайла вдалось обійти спортсменам з Норвегії та Польщі – Ейвінду Хенріксену (81.58) та Павлу Файдеку (81.53). Завершив змагання Михайло Кохан на 4 місці з результатом 80.39, ставши наймолодшим учасником Олімпійських Ігор, хто зміг метнути молот за 80 метрів й посісти четверте місце на Олімпіаді!

Олімпійський дебют стався й для лідерки сезону зі стрибків у висоту Ярослави Магучіх! Кваліфікаційний результат 1.95 без жодних перешкод вивів Ярославу до фіналу. Сказати, що фінал видався напруженним – не сказати нічого. Висоти 1.89 й 1.93 дались Ярославі з першої спроби. 1.96 з другої. На висоті 1.98 планка двічі не встояла. З третьої спроби висота все ж підкорилась і змагання для нашої спортсменки продовжились. З другої спроби Ярослава подолала висоту у 2.00 й стала однією з трьох учасниць фіналу, кому ця висота підкорилась і стало зроміло – це медаль! Після невдачі на висоті 2.02 наша спортсменка перенесла дві не використанні спроби на висоту 2.04, але цього разу планка не встояла. Третє місце у фіналі, перша і єдина нагорода збірної України у легкій атлетиці – все це наша Ярослава Магучіх!!!

Федерація легкої атлетики Дніпропетровської області й м. Дніпро щиро вітає наших спортсменів! Ви – гордість не лише Дніпропетровщини, але й усієї України!

Щира подяка тренерам, завдяки котрим ми змогли спостерігати за нашими спортсменами на головному старті цього року, а саме:

Олійник В.Я., Лапа Л.Г., Закорко Л.А. – тренери Микити Нестеренка!

Кравченко В.І., Ярощук В.В., Сендецький Ю.В. – тренери Анни Рижикової!